بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت

نویسنده:

طراحی سایت و بکارگیری آن در بازاریابی اینترنتی

اکثر بنگاه های کسب‌ و کار، هزینه و وقت فراوانی را جهت ساخت وب سایتی می کنند که این قابلیت را داشته باشد که یک بازدیدکننده صرف را به مشتری تبدیل و وی را مجاب به خرید محصول و خدمت کند.

امروزه صاحبان مشاغل هزینه های فراوانی را صرف بازاریابی اینترنتی می کنند، لذا شمل نیز باید تلاش کنید تا با طراحی سایت حرفه ای، مشتریان متقاضی بازار خود را جذب نموده و نتایج مثبتی را در بازاریابی اینترنتی کسب کنید.

حال آنکه اگر فروشگاه اینترنتی شما نتواند مخاطب را جذب خود کند چه؟ در صورتی که سایت شما بازدیدکننده نداشته باشد و یا در جستجوگرهای اینترنتی نظیر گوگل و یاهو نمایش داده نشود چه؟!

جای تاسف دارد که این اتفاقیست که برای اغلب شرکت هایی که از مشاوین خوبی در زمینه طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی بهره نمی برند رخ می دهد که نه تنها آزاردهنده می باشد بلکه موجب از دست رفتن بخش قابل توجهی از سرمایه شرکت می گردد.

بمنظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه و عدم بروز این مسائل، در مطلب پیش رو با اشاره به نکاتی مهم در طراحی وب سایت، شما را قادر می سازد تا نیایج بهتری در بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی خود بدست آورید. این نکات موجب افزایش تداد بازدیدکنندگان از سایت، افزایش و ارتقاء رتبه سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل و درنتیجه کسب درآمد های بیشتر و رونق کسب وکار شما می گردد.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر یا سئو

بی تردید سئو – بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو- موثرترین شیوه و نخستین گام جهت کسب نتیجه بهتر در گوگل است. این مسئله که وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما برای جستجوگرهای اینترنتی بهینه سازی شده باشد مهمترین گام و حیاتی ترین مسئله در راستای افزایش کسب درآمد اینترنتی می باشد. چراکه بدون مهندسی سئو ، رقابت با سایتهای پربازدید، قدیمی و دارای رنکیگ مناسب در جستجوگرها اگر نگوییم ناممکن است، باید گفت که بسیار سخت و دشوار خواهد بود و شانس موفقیت شما را در کسب درآمد اینترنتی به شدت کاهش خواهد داد.

نقشه وب سایت و فایل Robots.txt

موتورهای جستجوگر در زمان پایش یک وب سایت ، ابتدا فایل Robots.txt را بررسی می کنند. این فایل تعیین می کند که این موتورهای جستجوگر یه بخش هایی از سایت را پایش و ایندکس نماید.

نقشه سایت (Site Map) از دیگر فایل هایی است که جستجوگرهای اینترنتی بمنظور ایندکس نمودن محتوای وب سایت بهره می برند.  نقشه سایت که از بخشهای مهم در طراحی سایت می باشد، با مشخص نمودن پیوندهای صحیح، به ایندکس شدن محتوا در موتوهای جستجو و ارتقاء سئوی سایت سرعت می بخشد.

0
نواندیش پارسیان

درباره نویسنده:

شرکت طراحی سایت نواندیش پارسیان فعالیت خود را از دی ماه 82 در زمینه طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و پورتال آغاز نمود و تا کنون توانسته است به موفقيتهاي در خور توجهي در اين زمينه ها دست يابد. از دیگر محصولات شرکت می توان به طراحی سایت املاک ، طراحی سایت خبری طراحی سایت آژانسهای مسافرتی و ... نام برد
  مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید