بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو – سئو

نویسنده:

بهینه سازی سایت سئوبی تردید جلب بازدید کننده در دنیای مجازی اینترنت، مهمترین عامل موفقیت یک وب سایت می باشد و بجز خدمات ارائه شده و محتویات آن، باید بازدیدکننده نیز داشته باشد. به بیان دیگر، تعداد بازدید کنندگان یک وب سایت، برگ برنده آن جهت موفقیت در دنیای اینترنت بشمار می رود. آنچه مسلم است، صرفاً یک طراحی پررنگ و لعاب و چشمگیر، ترافیک و بازدید از یک وب سایت را تضمین نخواهد کرد، بلکه می بایست بینندگان را به طرق مختلف جذب کرد.

بهترین روش یافتن نیازهای اطلاعاتی افراد در اینترنت، Search Engine ها یا همان موتورهای جستجوگر می باشند. به بیانی دیگر، در صورتی که کاربران بدنبال کسب اطلاعات در خصوص موضوعی خاص باشند و یا به دنبال کسب خدمت و یا خرید کالایی باشند، در ابتدا به سراغ موتورهای جستجو خواهند رفت.

اهمیت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو – سئو

موتورهای جستجوگر نظیر گوگل ، یاهو ، بینگ و … امروزه قدرتمندترین ابزار در دنیای اینترنت بوده و کمک شایانی به افراد در یافتن موضوعات شان می کنند بطوری که شواهد و آمارها نیزگواه این ادعا می باشند. توجه فرمایید:

 • 85 % افراد در اینترنت، موتورهای جستجوگر را بعنوان اصلی ترین ابزار، جهت یافتن خدمات و محصولات مورد نظر خود معرفی کرده اند.
 • بیش از 60% از افراد هر روز از موتورهای جستجو استفاده می کنند و نزدیک به 50 % این جستجوها جهت یافتن کالا یا خدمات می باشد.
 • نزدیک به 90% از بازدیدهای هدفمند در دنیای مجازی وب، از طریق موتورهای جستجوگر حاصل می گردند.

با توجه به آمار، بی شک موتورهای جستجوگر بهترین ابزاری هستند که کاربران اینترنت با استفاده از آنها، محصولات و یا اطلاعات مدنظر خود را پیدا می کنند. همچنین بر اساس آمار، افراد در اکثر اوقات، ده نتیجه اول لیست شده در صفحه اول موتورها را بعنوان نتیجه دلخواه خود برمی گزینند و صرفاً علاقمند به مرور ده سایت نخست در نتایج جستجو هستند.

با توجه به مطالب عنوان شده، ضرورت کسب رتبه بالا در موتورهای جستجوگر و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ملموس تر شده و بیانگر این جمله می باشد که کسب رنکیگ بالا و سئو ی مناسب، برابر است با جذب بازدیدکننده بیشتر و در نتیجه کسب درآمد بیشتر؛ چرا که از موتورهای جستجو بعنوان مهمترین ابزار بازاریابی الکترونیک نام برده می شود.

کسب موقعیت مناسب در نتایج موتورهای جستجوگر و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، پس از راه اندازی وب سایت، مهمترین گامی است که هرگز نباید فراموش شود.

2
نواندیش پارسیان

درباره نویسنده:

شرکت طراحی سایت نواندیش پارسیان فعالیت خود را از دی ماه 82 در زمینه طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و پورتال آغاز نمود و تا کنون توانسته است به موفقيتهاي در خور توجهي در اين زمينه ها دست يابد. از دیگر محصولات شرکت می توان به طراحی سایت املاک ، طراحی سایت خبری طراحی سایت آژانسهای مسافرتی و ... نام برد
  مطالب مرتبط
 • No related posts found.

نظرات

 1.  مارس 10, 2014

  با سلام، بنظر من افزایش رتبه سایت در گوگل خیلی پراهمیته ، هر چی بیشتر به سایت لینک داده بشه، ارتقاء رتبه سایت محتمل تره.

 2.  مارس 10, 2014

  لینک دادن به سایت یکی از راه های ارتقای سئو هستش، پارامترهای مختلفی در بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو تاثیر دارن، مثل یونیک بودن محتوای وب سایت، استاندارد بودن کدها و رعایت نکات سئو در طراحی وب سایت و …

  مرسی از مطالب خوبتون – علیجانی

نظر خود را بیان کنید