برآورد هزینه طراحی سایت

نویسنده:

برآورد هزینه طراحی سایت برآورد هزینه طراحی سایت ، یکی از مهمترین عوامل موفقیت در فروش وب سایت و سیستم های مدیریت محتوا برای طراحان و دغدغه ای برای متقاضیان طراحی سایت می باشد. پارامترهایی که در تعیین هزینه طراحی سایت فروشگاهی دخیل می باشند ؛ قیمت تمام شده محصول یا نرم افزار و تعیین قیمت طراحی سایت بصورت رقابتی است. روشهای معمول در تعیین هزینه طراحی وب سایت عبارتند از:

هزینه طراحی سایت با تعرفه ثابت

برخی از شرکتهای طراح سایت ، اقدام به تعیین قیمت طراحی سایت بصورت ثابت و مشخص می نمایند. این قیمت شامل نرم افزار و ماژول های آن می باشد. مزیت این روش قیمت گذاری سادگی و شفافیت آن بوده و خریدار از ابتدا می داند که چه هزینه ای باید پرداخت کند. اشکال اصلی این روش تعیین هزینه طراحی سایت این است که ممکن است مشتری به برخی  از این ماژول ها نیازی نداشته باشد حال آنکه باید هزینه آنها را بپردازد!

این شیوه تعیین هزینه طراحی سایت بیشتر در خصوص نرم افزارهایی استفاده می شود که دارای تعداد محدودی ماژول می باشند.

فروش خدمات در ازای ارائه نرم افزارهای متن باز (Open Source)

برخی شرکت ها نظیر ارائه دهندگان خدمات فضا (Host Providers) و … اقدام به طراحی سایت با استفاده از نرم افزارهای متن باز (Open Source) جهت فروش پلن های هاستینگ (Hosting) خود می کنند. هزینه طراحی سایت در این روش معمولاً رایگان می باشد و هزینه دریافتی از متقاضی بابت طراحی قالب گرافیکی اختصاصی، هاست سالیانه و ورود اطلاعات می باشد.

هزینه طراحی سایت در این روش پائین بوده و برای مشتریان کوچک بصرفه می باشد ولی نیازهای شرکتهای بزرگ و سازمان ها را پوشش نخواهد داد.

سطح بندی سایت بمنظور برآورد قیمت طراحی سایت

گاهی شرکت ها اقدام به سطح بندی محصولات خود بمنظور برآورد قیمت طراحی سایت می کنند. این سطوح براساس تعداد و قابلیت ماژولها و نحوه پشتیبانی تعیین و تبیین می گردد. سطوحی که معمولاً شرکتهای طراحی سایت در تعیین هزینه طراحی سایت بکار می برند عبارت است از:

 • سطح مقدماتی یا پایه
 • سطح متوسط
 • سطح پیشرفته

ویا بصورت :

 • نسخه شخصی یا خانگی
 • نسخه شرکتی یا بیزینس
 • نسخه سازمانی یا دولتی

در این شیوه، خریدار بر اساس بودجه و نیاز نرم افزاری خود یکی از پکیج ها را انتخاب می کند و معمولاً امکان ارتقاء پکیج نیز برای مشتری فراهم می باشد.

نقطه ضعف این روش در تعیین هزینه طراحی سایت این است که اگر متقاضی نیاز به یکی از ماژولهای سطح یا پکیج پیشرفته تر را داشته باشد مجبور به پرداخت هزینه پکیج بالاتر می گردد حال آنکه نیازی به دگر امکانات آن نسخه ندارد!

تعیین قیمت طراحی سایت بر اساس میزان استفاده از منابع

در این روش، طراح وب سایت ، بر اساس میران استفاده خریدار از منابع و امکانات، اقدام به تعیین هزینه طراحی وب سایت می نماید. در این شیوه دیگر تعداد و نسخه ماژولها ملاک تعیین هزینه طراحی سایت نمی باشد. برای مثال تعداد مدیران سایت، تعداد مقالات قابل مدیریت، تعداد محصولات اضافه شده به سیستم، میزان فضا و … آیتم های برآورد هزینه طراحی سایت می باشند.

برآورد هزینه طراحی سایت بر اساس انتخاب ماژول توسط خریدار

در این روش که معمولاً مورد پسند اکثر متقاضیان طراحی سایت می باشد، بدین شکل است که هریک از ماژولها قیمت مجزا داشته و متقاضی بر اساس نیاز خود آنها را به نرم افزار مدیریت محتوا و یا فروشگاه اینترنتی خود می افزاید.
در این روش متقاضیان طراحی سایت براساس بودجه و نیاز خود می توانند قیمت طراحی خود را تخمین بزنند. اشکال این روش این است که لازمه انتخاب مناسب ماژولها توسط متقاضی، شناخت کامل وی از ماژولهای مختلف و نیاز خود می باشد که این مسئله به نوبه خود موجب سردرگمی خریدار می گردد.

7
نواندیش پارسیان

درباره نویسنده:

شرکت طراحی سایت نواندیش پارسیان فعالیت خود را از دی ماه 82 در زمینه طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و پورتال آغاز نمود و تا کنون توانسته است به موفقيتهاي در خور توجهي در اين زمينه ها دست يابد. از دیگر محصولات شرکت می توان به طراحی سایت املاک ، طراحی سایت خبری طراحی سایت آژانسهای مسافرتی و ... نام برد
  مطالب مرتبط

نظرات

 1.  دسامبر 22, 2013

  سلام. لطفاً لیست هزینه طراحی وب سایت را که شما طراحی کنید رو هم بزارید.

 2.  دسامبر 30, 2013

  سلام. در مورد طراحی سایت املاک سئوال داشتم. اول اینکه قیمت طراحی سایت املاک چقدره؟ و آیا هزینه اون به تعداد ملکها محدود میشه یا اینکه میشه نامحدود ملک اضافه کرد؟
  دوم اینکه آیا دموی طراحی سایت مسکن موجوده؟
  با تشکر

  • مدیریت
    دسامبر 31, 2013

   با سلام و سپاس از نظر شما
   قیمت طراحی سایت املاک با توجه به نیاز شما بررسی و اعلام می شود لذا خواهشمند است جهت تعیین هزینه طراحی سایت مسکن، با ما تماس بگیرید.

   در خصوص سئوال دوم شما: در طراحی وب سایت املاک، امکان ثبت ملک، تعریف مشاور، تعریف کاربر و دسته بندی املاک بصورت نامحدود می باشد

 3.  آوریل 6, 2014

  لطفا قیمت فروشگاه اینترنتی چقد است

 4.  جولای 17, 2015

  لطفا هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را اعلام فرمائید

 5.  جولای 7, 2017

  سلام
  ببخشید هزینه طراحی یک سایت جهت نوبت دهی با قابلیت چاپ چقدره

نظر خود را بیان کنید