طراحی سایت داینامیک – مزیت یا مشکل؟!

نویسنده:

امروزه طراحی سایت داینامیک بسیار مورد استقبال مدیران وب سایت ها و طراحان سایت های اینترنتی قرار گرفته است. چراکه در طراحی سایت داینامیک ، امکان درج و ویرایش اطلاعات به سهولت توسط راهبر سایت، حتی با دانش ناچیزی از علم وب امکانپذیر می باشد.

در این مقاله سعی می کنیم تاریخچه و ویژگیهای طراحی سایت داینامیک و تفاوت های طراحی سایت داینامک و استاتیک را توضیح دهیم.

تاریخچه طراحی سایت داینامیک

اولین طراح سایت

اولین طراح سایت

طراحی سایت در دنیا که با کدهای ساده HTML صورت پذیرفت توسط Tim Berners در سال 1370 در لندن انجام گرفت و توانست نام خود را بعنوان اولین طراح سایت در دنیا به ثبت برساند.

با ظهور زبانهای برنامه نویسی سمت سرور (Server-Side Scripting) مانند: Asp, Asp.net, PHP, CGI, … و استفاده از استانداردهای طراحی ساختار (CSS) طراحی سایت بسیار پیشرفته تر گردید. همچنین با ایجاد امکانات گرافیکی نظیر Flash و JQuery چهره و گرافیک سایتها تغییر نمود.

در واقع در طراحی سایت داینامیک هیچ صفحه ای وجود ندارد و بنا به درخواست بازدیدکننده و یا طراح، صفحات بصورت پویا ساخته می شوند. کلیه اطلاعات وب سایت در یک پایگاه داده (Database) در جداول مختلفی ذخیره می گردند و بنا به درخواست ، فراخوانی شده و بازدیدکننده خروجی را بر روی صفحه نمایش خود مشاهده می نماید. از جمله دیتابیس های متداول در طراحی سایت داینامیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

My SQL

Microsoft SQL

Microsoft Access

کلیه سایت ها و بسته های نرم افزاری تولید شده توسط شرکت پارسیان بصورت داینامیک طراحی شده اند و مالکان این سایت ها می تونند با ورود به پنل فارسی مدیریتی، محتوای وب سایت خود را ویرایش و مدیریت نمایند. این موضوع شامل بسته طراحی سایت املاک برای مشاورین مسکن، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی پورتال خبری برای خبرگزاری ها و سایت مختص پزشکان می باشد. لطفاً جهت مشاهده پانل مدیریت و نمونه وب سایت ها به صفحات معرفی آنها مراجعه نمائید.

0
نواندیش پارسیان

درباره نویسنده:

شرکت طراحی سایت نواندیش پارسیان فعالیت خود را از دی ماه 82 در زمینه طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و پورتال آغاز نمود و تا کنون توانسته است به موفقيتهاي در خور توجهي در اين زمينه ها دست يابد. از دیگر محصولات شرکت می توان به طراحی سایت املاک ، طراحی سایت خبری طراحی سایت آژانسهای مسافرتی و ... نام برد
  مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید