عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

نویسنده:

عوامل فراوانی در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی موثرند. در صورتی که طراحی سایت بصورت ایستا (استاتیک) انجام شود قطعاً موجب کاهش هزینه طراحی سایت نسبت به طراحی سایت پویا (داینامیک) می گردد. از دیگر عوامل موثر در قیمت طراحی سایت می توان به تعداد ماژول ها، طراحی قالب سایت، امکانات تعاملی با بازدید کنندگان، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، طراحی فروشگاه آنلاین اینترنتی و … اشاره نمود. در این مقاله به تشریح موارد موثر در قیمت طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی خواهیم پرداخت.

قیمت طراحی سایت داینامیک یا استاتیک

در طراحی سایت داینامیک از یک نرم افزار کنترل محتوا (Content Management System) استفاده می شود. این نرم افزارها بخش مدیریتی را در اختیار مالک سایت قرار داده که امکان مدیریت، ویرایش و افزودن مقالات و اطلاعات را به مالک سایت می دهد. امکانات جانبی در طراحی سایت داینامیک بصورت ماژولار به هسته اصلی آن اضافه می گردد (اطلاعات کامل در طراحی سایت داینامیک). هزینه طراحی سایت داینامیک به تعداد ماژول ها و قالب طراحی شده بستگی خواهد داشت. از دیگر عوامل موثر در قیمت طراحی سایت داینامیک ، بروز رسانی امنیتی هسته اصلی نرم افزار که معمولاً بصورت دوره ای از طرف شرکت طراحی سایت فروشگاهی انجام می پذیرد.

در طراحی سایت استاتیک ، صفحات به زبان HTML طراحی شده و امکان تغییر محتوای آنها با آسانی سایت داینامیک نمی باشد. هزینه طراحی سایت استاتیک بستگی به تعداد صفحات طراحی شده دارد. نکته مهم در قیمت طراحی سایت داینامیک و استاتیک این است که با وجود اینکه هزینه طراحی سایت داینامیک بیشتر از طراحی سایت استاتیک می باشد، اما نباید این نکته را فراموش نمائید که در صورت افزودن صفحات دیگر به وب سایت استاتیک، در آینده باید مجدداً هزینه طراحی سایت بپردازید، در حالی که در طراحی سایت داینامیک افزودن صفحه جدید در پنل مدیریتی و توسط مالک وب سایت انجام می شود.

پس ارزان بودن هزینه طراحی سایت استاتیک را در ابتدا ملاک قرار ندهید، چرا که در دراز مدت ممکن است بیش از قیمت طراحی سایت داینامیک را بدلیل ارتقاء صفحات خود بپردازید.

هزینه طراحی سایت ، دامنه (Domain) و فضا (Host)

نام سایت یا همان دامنه از دیگر مواردیست که در هزینه طراحی سایت دخالت دارد. البته قیمت دامنه بسیار ناچیز بوده اما باید بصورت سالیانه پرداخت گردد. قیمت دامنه های بین المللی (com, net, org و …) بدلیل نوسان قیمت دلار متغییر و در حدود 12 الی 14 دلار در سال می باشد.

فضا یا همان هاست که در قیمت طراحی سایت تاثیرگذار است، فضایی است که بر روی یک سرور به وب سایت شما تخصیص می یابد. هزینه هاست نیز بصورت سالیانه پرداخت می گردد و بستگی به عواملی نیز موارد زیل دارد:

 • حجم فضا یا هاست که بر مبنای مگا بایت یا گیگا بایت محاسبه می گردد.
 • پهنای باند هاست که بر مبنای گیگا بایت در ماه محاسبه می شود.
 • نوع و میزان فضای پایگاه داده (DataBase)
 • تعداد دامنه های قابل میزبانی
 • نرم افزارهای کاربردی و امنیتی نصب شده بر روی هاست

 

تاثیر ارتقاء رتبه سایت در هزینه طراحی سایت

تاثیر ارتقاء رتبه سایت در هزینه طراحی سایت

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا همان ارتقاء رتبه سایت مهم ترین عامل در هزینه طراحی سایت می باشد. با توجه به رقابت فراوان وب سایتهای ایرانی برای جذب هر چه بیشتر بازدید کننده، ارتقاء رتبه وب سایت با هدف نمایش سایت طراحی شده در صفحه اول گوگل از اهداف اصلی صاحبان وب سایت هاست. یکی از دلایل گران بودن هزینه ارتقاء رتبه سایت در گوگل و بطبع قیمت طراحی سایت ، زمانبر بودن پروسه ارتقاء رتبه می باشد.

ارتقاء رتبه سایت تقریباً در حدود 3 الی 9 ماه زمان نیاز دارد. عوامل موثر در قیمت ارتقاء رتبه سایت و در نتیجه هزینه طراحی سایت عبارتند از:

 • موقعیت کنونی سایت طراحی شده در جستجوگرها نظیر گوگل
 • قدمت دامنه سایت و طول دامنه بر اساس تعداد کاراکتر
 • هم موضوعی نام دامنه با محتوای سایت
 • استاندارد بودن کدهای برنامه نویسی
 • متا تگ ها ، کلمات کلیدی، عناوین مقالات و …
 • وضعیت کنونی رقبا در موتورهای جستجو
 • و بسیاری عوامل دیگر

شاید هزینه ارتقاء رتبه سایت در ابتدا زیاد بنظر برسد و با حذف آن هزینه طراحی سایتتان کاهش یابد، اما ذکر این نکته ضروریست که حضور درصفحه اول گوگل و در نتیجه بازدید کننده بیشتر ، موجب رونق کسب و کار شما و همچنین ارزشمند شدن وب سایت شما می گردد. جذب مشتری و بازدید کننده در دنیای حقیقی نیازمند صرف هزینه های بسیار گزاف تر بابت تبلیغات محیطی و بصری است.

0
نواندیش پارسیان

درباره نویسنده:

شرکت طراحی سایت نواندیش پارسیان فعالیت خود را از دی ماه 82 در زمینه طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی و پورتال آغاز نمود و تا کنون توانسته است به موفقيتهاي در خور توجهي در اين زمينه ها دست يابد. از دیگر محصولات شرکت می توان به طراحی سایت املاک ، طراحی سایت خبری طراحی سایت آژانسهای مسافرتی و ... نام برد
  مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید